Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Septembrī Cēsu novadā gaidāms viens no gardākajiem sezonas notikumiem – Mājas kafejnīcu dienas. Trīs septembra nedēļas nogalēs varēs izgaršot kultūrvēsturisko Cēsu apkārtni, iepazīt neatkārtojamās Skujenes un Piebalgas garšas un doties kulinārā ceļojumā Līgatnes un Straupes pusē. Visā Cēsu novadā ar gardām maltītēm cienās vairāk kā 30 māju kafejnīcu saimnieki.

Cēsu novadā Mājas kafejnīcu dienas notiks:

03.-04.09. Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas un Skujenes pusē

10.-11.09. Straupes un Līgatnes pusē

17.-18.09. Cēsīs un apkārtnē (Priekuļi, Amata un Pārgauja)


Viesmīlīgie un sirsnīgie Cēsu novada saimnieki un saimnieces galdā cels mājās gatavotu maltīti un būs sarūpējuši arī vairākas brīvā laika pavadīšanas iespējas. Aromātiska kafija ar mājās gatavotu kūku, ugunskurā cepti kartupeļi ar zaļumu sviestu, karsti kūpoša ābolmaize, smeķīga žāvētas gaļas zupa ar krējumu un plānās pankūkas ar mājās gatavotu ķiršu ievārījumu, kā arī dažādi dārza gardumi un atspirdzinoši dzērieni ir tikai daži no gardumiem ar kuriem pārsteigt un cienāt gatavojas čaklie māju kafejnīcu saimnieki.

Ar mājas kafejnīcām un ēdienkartēm drīzumā varēs iepazīties Cēsu Tūrisma informācijas centra mājas lapā www.visit.cesis.lv un sociālajos tīklos.


Mājas kafejnīcu dienās ikvienam ir ļauts iepazīt vietējās garšas, kulināro mantojumu, tradīcijas un baudīt tūrisma un kultūras piedāvājumu. Akcijas ideja ir aizgūta no Igaunijas, kur šādas dienas notiek jau vairākus gadus. Latvijā Mājas kafejnīcu dienas pirmo reizi tika rīkotas 2019.gadā. Tās organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” sadarbībā ar vietējiem koordinatoriem.


KONTAKTI:

ATRODI MŪS:

Cēsu novada

Vecpiebalgas apvienības pārvalde

Alauksta iela 4, Vecpiebalga,

Vecpiebalgas novads LV 4122,

Tel. +371 27874575,

Vecpiebalga - no pagātnes uz nākamību!

Piebalgas apkārtne Latvijā atpazīstams ar savu bagāto kultūras vēsturi un tradīcijām, dabas vērtībām un skaistajām ainavām. No Piebalgas nākušas daudzas Latvijas kultūrai un sabiedrībai nozīmīgas personības – rakstnieki, mūziķi, sportisti, zinātnes un sabiedriskie darbinieki, kuri novada vārdu nesuši tālu ārpus Latvijas robežām.

Zaļie pakalni, ezeri un ūdensrozes, Gauja, kas sāk savu tecējumu mūspusē, dabas, vēstures un kultūras pieminekļi, arī piebaldzēnu spītība un izturība, gara gaisma un prāta asums raksturo mūsu novadu arī mūsdienās.

Piebalgā ir daudz vērtīgu un savdabīgu kultūrvēsturisku objektu, kas ir nozīmīgi kultūras tūrisma attīstībai – baznīcas, pilskalni, arheoloģiskie objekti, muzeji, muižas, kā arī bagāts un unikāls nemateriālās kultūras mantojums.

LAIPNI LŪDZAM PIEBALGĀ!